Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından düzenlenen V1 Challenge 2017'de sezon açılışı, 16 Temmuz pazar günü İzmir'de Ülkü Park pistinde koşulan iki yarışla gerçekleştirildi.

Bu sezon TOSFED desteğinde kupayı takip edecek olan 18 yaşındaki genç sporcu Ali Türkkan, sezonun ilk ayağında her iki yarışı da kazanarak seriye hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

01:06.553 ile sıralama turlarının en hızlısı olan genç sporcu, ilk sırada başladığı günün 1. yarışında damalı bayrağın altından ilk sırada geçti. Çağlayan Çelik'in ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise Burak Çukurova oldu. İlk 12 sırayı elde eden pilotların ters sıralandığı ikinci yarışta da ilk 3 sıralamada değişiklik olmadı ve podyum Türkkan, Çelik, Çukurova sıralaması ile oluştu.

Bu sezon aynı zamanda Borusan Otomotiv Motorsport takımı adına Türkiye Pist Şampiyonası'nı da takip eden Ali Türkkan, zaferle başladığı V1 Challenge ilk yarışı ardından " 1 yıl aradan sonra tekrar V1 Challenge'da yer almak benim icin heyecan vericiydi. Hem sıralama turlarının en iyi zamanını yaptım, hem de her iki yarışı ilk sırada tamamladım. Bu sayede seriye iyi bir başlangıç yapmış oldum. Bu fırsatı bana tanıdığı için TOSFED yönetimi ve başkanımız Serkan Yazıcı ağabeyime çok teşekkür ederim." açıklamasını yaptı.

Genç sporcumuzu kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.