V1 Challenge 5. ayak yarışları 13 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Yarış Pisti’nde yapıldı. Tecrübeli pilot Burak Çukurova, sezonun bitmesine 1 hafta kala birinciliğini ilan etti.

Sezon sonuna doğru yaklaşılırken, 5.etabın 9 ve 10’uncu yarışları müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Genel klasmanda ‘Altın Kupa’ iddiasını sürdüren ilk 4 pilot Burak Çukurova, Ayhancan Güven, Göksun Erkek ve Adem Çetmen arasındaki mücadele, kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı. Antrenman ve sıralama turlarıyla birlikte ısınan Körfez Pistinde, resmen heyecan fırtınası vardı. V1 Challenge’ın 5. virajını tüm motor sporları tutkunları, nefeslerini tutarak takip etti.

Sıralama turları sonunda Burak Çukurova en iyi zamanı yapıp pole pozisyonunu elde ederken, Ayhancan Güven ikinci, Efe Albağlar ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

İlk yarışta, Ayhancan Güven ilk sırada finiş görmesine rağmen Çukurova ile çarpışması kasdi olarak değerlendirip diskalifiye edildi. Burak Çukurova 4’üncü gelerek 13 puanı hanesine yazdırdı ve Genel Klasmanda büyük bir avantaj elde etti. Bu moralle ikinci yarışa daha iddialı çıkan Çukurova, damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. Ümit Erdim'in ikinci, Adem Çetmen'in üçüncü olduğu yarışın ardından, Çukurova en yakın rakibinin 45 puan önünde sezonun bitmesine 1 hafta kala birinciliğini ilan etti.

Sezonun sondan bir önceki yarışında podyum gören toplam 17.000 TL’nin sahibi olan pilotlar şu şekilde sıralandı:

Genel Klasman / 1.Yarış

1. GÖKSUN ERKEK

2. EFE ALBAĞLAR

3. TOPRAK CANDAN

Genel Klasman / 2.Yarış

1. BURAK ÇUKUROVA

2. ÜMİT ERDİM

3. ADEM ÇETMEN

Türkiye’nin en popüler motor sporları organizasyonlarından olan V1 Challenge, Volkan Işık ve ekibi danışmanlığında, İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen ve TRT Spor’dan yayınlanan kupada final etabı, 27 Kasım’da İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde koşulacak.