2018 Türkiye Karting Şampiyonası 4.ayak yarışı, 14-15 Temmuz tarihlerinde İzmir Karting Kulübü organizasyonuyla Uşak’ta gerçekleştirildi.

1.115 metre uzunluğundaki Uşak Belediyesi Karting Pisti’nde 4 ayrı kategoride 23 sporcunun katılımına sahne olan ve iki gün süren yarışlar sonunda mini kategoride 57 toplam puanla Milli sporcu Ömer Asaf Kolot birinciliğe uzanırken, 54 puanla Emir Tanju ikinci ve 41 puanla Batı Ege Yıldırım üçüncü oldular.

6 sporcunun yer aldığı Formula Senior’da Gün Taşdelen 3 birincilik ve 60 puanla bir kez daha podyumun en üst basamağında yer alırken, ikinci 51 puanla Mert Dalkıran ve üçüncü de 41 puanla Fahrettin Çak oldular. Veteranlar kategorisi Formula Master’da ise Volkan Düzgün 54 puanla birinci, 47 puanla Süleyman Sırrı Kolot ikinci ve ilk karting deneyimini yaşayan milli pist sporcusu Aytaç Biter 41 puanla üçüncü oldular.

Formula junior kategorisi ise Ehad Türker, Zekai Özen, Mert Yudulmaz sıralamasıyla sonuçlandı. Ancak Komiserler Kurulu kararına ilişkin temyiz kuruluna başvurulması nedeniyle, bu kategorinin sonuçları TOSFED Temyiz kurulu kararının ardından resmiyet kazanacak.

2018 Türkiye Karting Şampiyonası’na  11-12 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da Tuzla Karting Park‘ta düzenlenecek olan 5.ayak yarışları ile devam edilecek.