2019 Türkiye Karting Şampiyonası 6. Ayak yarışları, 12-13 Ekim tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından İzmir Ülkü Park pistinde düzenlendi.

Yenilenen pistteki ilk yarış olması sebebiyle tüm pilotlar için bilinmezler ve sürprizlerle dolu geçen hafta sonu büyük çekişmelere sahne oldu. 3 ayrı 16 sporcunun mücadele ettiği yarışlar sonunda Formula Senior kategorisinde Ali Ehad Türker, Formula Junior kategorisinde Yiğit Arslan ve Mini kategorisinde Hakkı Dorum günü birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Mini kategoride 3 yarışta da liderlik çekişmesi Emir Tanju ile Hakkı Dorum arasında yaşandı, Hakkı her üç yarışı da kazanmayı başararak günü birincilikle noktaladı. 3 yarışı da ikinci sırada tamamlayan Emir Tanju günün ikincisi olurken İskender Zülfikari üçüncülüğün sahibi oldu.

Formula Junior kategorisinde ise genç sporcular arasındaki liderlik mücadelesinden galip ayrılan isim Yiğit Arslan oldu. 3 yarışı da kazanan Arslan’ı Ömer Asaf Kolot  ikinci ve Kerim Sulyak ise üçüncü olarak takip ettiler.

Formula Senior kategorisinde ise ilk 2 yarışı kazanan Ehad Türker kürsünün en üst basamağına çıkan isim oldu. Türker’in ardından M. Kerem Kahraman ikinciliği elde ederken, Mert Yudulmaz kendi evindeki mücadeleden üçüncü olarak ayrıldı.

2019 Türkiye Karting Şampiyonası 09-10 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Karting Pisti‘nde düzenlenecek olan 7. ayak yarışlarıyla son bulacak.