Türkiye Petrol Ofisi Karting Şampiyonası’nın 5. ayağında Tuzla Karting Pisti’nde ilk yarış ICA kategorisindeydi. 6 yarışmacının serbest antrenmaları sonrasında Can Erker’in rahatsızlanması sonucunda 5 yarışmacının start aldığı birini yarışta liderlik mücadelesi veren Muratcan Akdoğan ve Ercan Önder’in nefes kesen mücadelesi sonrasında ikisinin birbirlerine çarparak yarış dışı kalmalarının ardından, Mustafa Kaya’nın aracının da bozulması ile iki pilotun devam ediyor olması nedeniyle komiserler kurulu kararı ile yarışın 60’nın tamamlanmasıyla, yarış durduruldu.
İlk yarışı Naci Süalp birinci, Ata Atasoy ikinci olarak bitirdiler. İkinci yarışta lider durumda olan Naci Süalp’in yol dışı kalması sonucunda Ercan Önder birinci, Muratcan Akdoğan ikinci, Ata Atasoy üçüncü ve Mustafa Kaya dördüncü olarak yarışı tamamladılar.
ICAJ kategorisinde 7 sürücü olmasına rağmen sabah yapılan resmi antrenmanlarda Oğuz Ağan’ın pit duvarına çarpması ile doktor tarafından yarışmasına izin verilmedi. Bu kategoride Canberk Yaraş ve Batu Ergökçen arasındaki nefes kesen mücadelenin galibi ilk yarış itibariyle Ergökçe’nin oldu. İkinci sırayı Canberk Yaraş’ın aldığı yarışta, üçüncülük Ziya Dokucu’nun olurken ikinci yarışta da sonuç tablosu değişmedi.

Türkiye Po Karting Şampiyonası’nda mini kategoride yarışan “25 Küçük Adam”ın Jason Tahincioğlu’ndan aldıkları eğitimden sonra derecelerinde de belirgin iyileşmeler izlendi. Sıralama sonuçlarında birinci sırada Emir Kalafatoğlu’nun ardından, ikinciliği Ege Sezer ve üçüncülüğü ise Emre Şentürk elde etti.
Birinci yarış sorunsuz tamamlanırken, Emir Kalafoğlu ve Emre Şentürk arasındaki liderlik çekişmesini Emre Şentürk kazı ve ilk yarışın galibi oldu. İkinci sırada Emir Kalafatoğlu yer alırken, 6.lıktan 3.lüğe yerleşmeyi başaran isim ise Ayhancan Güven oldu. İkinci yarışta Emir Kalafatoğlu ve Ayhancan arasındaki liderlik mücadelesini Ayhancan kazı. İkincilik Kalafatoğlu’nda kalırken üçüncü sırayı da Ege Sezer elde etti.

Şampiyonlara ödüllerini Jason Tahincioğlu verirken, GP2 yarış aracının maketini alan tüm sporcuların yüzü gülüyordu.