Türkiye Karting Şampiyonası.6 ayağı İMK organizasyonu ile Tuzla Karting Pisti’nde gerçekleştirildi.
Pazar günü tüm gruplarda resmi antrenmaların yapıldığı programda sıralama turlarının arkasından ilk start saat 13.45’te PO Cup ile verildi.
14 turluk ilk yarışın finişinde 11.44.992’lik dereceyle birinciliğe imza atan Batuhan Ünlü ne yazık ki bu istikrarını ikinci yarışta gösteremedi ve ikinci yarışın sonunda üçüncülük podyumunda kendisine yer buldu. İlk yarışın ikincilik kürsüsünde yer alan ismi Barış Türkfiliz’di. Türkfiliz 11.59.296’lık derecesiyle ilk yarışı ikinci bitirirken, ikinci ayakta da performansını koruyarak 11.57.297’lik zamanıyla ikincilik kupasını kaldıran pilot oldu. Birinci yarışta 12.06.223’lük zamanıyla üçüncü olan Batuhan Kuzu ise bu kez atağa geçerek ikinci yarışı 11.56.336’lık zamanıyla ilk sırada bitiren sporcu oldu. Bu neticelerle Batuhan Kuzu toplam 41 puanla, Türkfiliz, 40 puanla ve Batuhan Ünlü ise 25 puanla Tuzla’dan ayrılarak hanelerine değerli puanlar yazdırdılar.

Türkiye Karting Şampiyonası’nın Mini Kategorisinin iki yarışında da birincilik ve ikincilik kürsüsüne çıkan isimler aynıydı. Cem Bölükbaşı her iki yarışı da finişe birinci sırada gelerek 50 puanı alırken, şampiyonanın lider ismi Emir Kalafatoğlu da ikinci sırayı elde ederek 40 puanla Tuzla’dan ayrıldılar. Mini kategorinin birinci yarışının üçüncü gelen ismi Cem Akyürek’tü. Akyürek ikinci yarıştan puansız ayrılırken, üçüncülüğe yerleşen isim ise Yiğit Çetin oldu.

ICA kategorisinde ise üç yarışmacı start aldı. Şampiyonanın lideri olan Canberk yaraş bu ayaktaki iki yarışta da birinciliği kimseye kaptırmadı. İlk yarışta 19.57.784’lük zamana imza atan sporcu ikinci yarışta 1dakikaya yakın daha iyi bir derece yaparak Tuzla’dan birincilik kupasıyla ayrıldı. Her iki yarışın ikincilik kupasını kazanan ismi Mehmet Çınar’dı. Çınar birincinin ortalama 1 dakika gerisinde günü kapatırken 40 puanı da hanesine yazdırmayı başardı. ICA kategorisinde üçüncülüğü elde eden Can Erker’de istikrarlı bir çizgi izleyerek 32 puanla 6. ayak yarışını tamamladı.

ICA-J kategorisinde start alan toplam üç yarışmacıdan Berkan Uykan ilk yarışta mekanik arıza nedeniyle yarışa veda ederken, Tuzla’dan puansız ayrıldı. Her iki yarışın birinciliğini elde eden isim Ziya Dökücü olurken, Gün Taşdelende arkasından ikincilik kupasını kaldıran pilot oldu.