İtalya’nın Adriyatik sahilinde bulunan ünlü Misano Marco Simoncelli Pisti, 22-24 Haziran tarihlerinde GT4 European Series üçüncü ayak yarışlarına ev sahipliği yaptı. Borusan Otomotiv Motorsport’un, 24 takım, 44 otomobil, 97 sporcu ve 17 farklı marka arasında ülkemizi temsil ettiği serinin 5. ve 6. yarışlarında genç sporcular Ali Türkkan ve Yağız Gedik start aldı.

Cuma günü şiddetli yağmur altında gerçekleşen zorlu test seanslarında pistteki en iyi BMW olarak dikkat çeken sporcularımız, sıralama turları sonuçlarına göre ilk yarışta 37. ikinci yarışta ise 18. sıradan start almaya hak kazandı.

İlk yarışta Yağız Gedik ile start alan Borusan Otomotiv Motorsport takımı, yarış başından itibaren tutturduğu hızlı tempo ile pit stopa 22. sıraya yükselmiş olarak ulaştı. Otomobili devralan Ali Türkkan da başarılı grafiği devam ettirerek genel klasmanda13. Silver grupta ise 7. olarak finiş gördü. Takım böylelikle 6 puanı daha hanesine yazdırmış oldu.

İkinci yarışta 18. sıradan start alan ekip yarış içinde 8. sıraya kadar yükselmiş olmasına rağmen, yarış içinde 2 kere pitten geçmek zorunda kalarak finişe 23. sırada ulaştı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda Shell, Borusan Lojistik, Glasurit, Sofra Grup, Özüaydın, Cesan, Securitas ve Technogym katkılarıyla mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport, şimdiden 20-22 Temmuz tarihlerinde Belçika – Spa Franchorchamps’te gerçekleşecek olan GT4 European Series 4. ayak yarışlarına hazırlanmaya başladı.