Türkiye Otokros Finali, Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından 21-22 Kasım tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde bulunan Özel Seyirci Etabı’nda gerçekleştirilecek.

Yarış öncesi yapılan tanıtım çalışmalarıyla beraber hafta sonu öncesinde Antalyalılar da bu heyecana daha yakından tanıklık etme şansı yakalayacaklar. İki hafta boyunca 2 adet Mitsubishi Evo ve Fiat Palio S1600 ralli otomobili, Antalya 5M Migros AVM içinde kurulan tanıtım standında sergilenecek. Öte yandan dün Akdeniz Üniversitesi dahilindeki Olbia sinema salonunda organize edilen söyleşide spor severler ralliden tanıdıkları yüzlerle sohbet etme şansını yakaladılar. Cem Acar, Mehmet Pınarbaşı, Mustafa Söylemez, Öğül Orhan, Taner Şengezener, Tolga Çilingir gibi isimlerin katıldığı söyleşi renkli görüntülere sahne oldu.

Haftasonu koşulacak yarışların idari ve teknik kontrolü 20 Kasım Cuma günüAntalya 5M Migros’ AVM’nin ana girişinde yapılacak. 19:30’da 5M Migros’un önünde verilecek sembolik startın ardından yarış resmi olarak başlamış olacak.

Cumartesi günü koşulacak olan Türkiye Otokros Birinciliği Finali´ne Antalya bölgesinden katılacak isimleri belirlemek için yapılacak yarışlar cumartesi sabah 08:00’de sıralama turları ile başlayacak. Antalya birincilerini belirleyecek 1‘nci yarış 10:30, 2’nci yarış 14:30’da start alacak. Yarışların hemen ardından her iki yarışın da ödül töreni yapılarak Antalya Mahalli Otokros 1’nci ve 2’nci yarışı son bulacak. Özel seyirci etabına kurulan ses düzeni sayesinde seyirciler yarışları Yiğit Top’un anlatımıyla izleyecekler.

22 Kasım Pazar günü Antalya Özel Seyirci Etabı´nda koşulacak olan Türkiye Otokros Birinciliği Finali´nde Ankara, Bursa, Sakarya ve Antalya´dan gelen, birbirinden yetenekli pilotlar yeteneklerini Türkiye Otokros Şampiyonluğu için gösterecekler. Pazar günü 10:30’daki antrenman ile başlayan final, 14:30’da Türkiye Birincilerinin belli olacağı kategori finalleri ile devam edecek.