Türkiye Oto-Drag Şampiyonası´nın 1. yarışı ileri tarihe ertelendi. Buna karşın mahalli olarak koşulacak olan yarışlar Pazar günü drag severler ile buluşacak. Ege’de drag yarışlarının merkezi haline gelen Akhisar Pisti Oto-Drag yarışlarında sezonun ilk yarışına bu hafta sonu ev sahipliği yapacak.

12 Nisan Pazar günü Akhisar Drag Pisti’nde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Akhisar Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşecek. Ankara, İstanbul, Bursa, Denizli ve Türkiye´nin dört bir yanından otomobil tutkunları, bu hafta sonu Akhisar’a akın edecek. Kültür Park içinde Belediye Yüzme Havuzu yanında olan drag pistinde organize edilen yarışlara Akhisarlılar da büyük ilgi gösteriyor.

Birbirinden güçlü otomobilleri ile Mahalli Ege Oto-Drag yarışına katılacak yarışmacılar, 7 ayrı sınıfta, 402 metrelik asfalt parkurda otomobillerinin gücü ile kendi üstünlüklerini kanıtlamak için yarışacaklar.

Ege Otomobil Sporları Kulübü´nün organize ettiği Ege Oto-Drag mahalli yarış olarak gerçekleşecek. Mahalli O$to-Drag finalleri 12 Nisan Pazar günü saat 12:00’den itibaren koşulacak.