Offroad Fest 4×4 Kardjali bu yıl 5. kez 16 -18 Mart 2018 tarihlerinde Bulgaristan’da düzenleniyor. Balkanlardaki en büyük offroad organizasyonuna bu yıl farklı ülkelerden 89 ekip kayıt yaptırdı. Trophy kategorisi için en zor parkurun olacağı yarışta 6 farklı kategori bulunuyor; RR – Rally offroad, ExP – Hard Trophy / Prototype, ExM – Hard Trophy / Modified, SH – Standard Trophy / Heavy, SL – Standard Trophy / Light, TT –Tourist Trophy.

Standart ve modifiyeli araçların katılacağı yarışta her kategori için farklı ve heyecanlı etaplar mevcut. Hard Trophy, kategorisi için düzenlemiş, toplamda 82 km’ den oluşan,  kayalık, tırmanmalı ve inişli parkurda, yarışmacılar 3 gün boyunca mücadele edecekler.

Rally offroad ve Standard Trophy kategorilerinin yarışmacıları ise 3 günde toplam 194 km yarışacaklar. Cuma ve Cumartesi günleri koşulacak uzun parkurların ardından, Pazar günü, her kategori için düzenlenmiş olan özel seyirci etapları koşulacak.

2016 yılında 13, 2017’de ise 9 Türk takımın katıldığı organizasyona bu yıl ilgi oldukça fazla oldu. Her yıl, Türkiye’ den büyük ilgi gören yarışa, bu yıl da 24 Türk ekibi kayıt yaptırdı.

Oldukça zorlu ve offroad kabiliyeti dışında çok iyi navigasyon yetenekleri de gerektiren organizasyon 2017 yılına muhteşem bir çekişmeye sahne olmuştu. Ülkeler ve milletler arasında dostluğun ön plana çıktığı 3 günlük yarışta Suzuki Vitara ile yarışan Deniz Dağlı-Semih Noyan ikilisi Cross Country kategorisinde ikincilik kupasının sahibi olmuşlardı.

Suzuki Jimny ile yarışan Mehmet Becce – Hüseyin Afşar ekibi en zor kategori olan Trophy Expert Modifiye kategorisinde üçüncülük kupasını alarak kürsüde bayrağımızı dalgalandırmışlardı. Ayrıca yine Suzuki Jimny ile Trophy Expert kategorisinde yarışan Ali Kartal – Serdar Uludağ ekibi dördüncü ve Jeep Cherokee ile yarışan Tolga Yılmaz – Ejder Erişti ekibi beşinci olarak yarışı tamamlamışlardı.

Bu yıl da 24 takımın yarışacağı bu zorlu organizasyondan yine kupalar bekliyoruz. Geçen yıllara kıyasla katılımcıların hem tecrübeleri fazla hem de katılan araçların potansiyelleri.

Yarışa katılacak olan tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz…

PILOT CO-PILOT ARAÇ SINIF
1 CENK GURPINAR OSMAN METIN SUZUKI GRAND VITARA RR
2 TOLGA YALMAZ EJDER ERISTI JEEP CHEROKEE ExM
3 MEHMET TUFEKCIOGLU TUVANA SAYAR SUZUKI GRAND VITARA RR
4 BARIS TUNCA BIROL SERBEST JEEP CHEROKEE ExP
5 EDIP KURDOGLU GÖKHAN KADOGLU MITSUBISHI PAJERO RR
6 MURAT DOGAN AYDIN VAROL SUZUKI GRAND VITARA RR
7 ALI KARTAL SERDAR ULUDAG SUZUKI JIMNY ExM
8 DENIZ DAGLI SADETIN ERSOY SUZUKI GRAND VITARA RR
9 AYVAZ BURAK SEMIH NOYAN DETORO I WAS ExP
10 TARIK GÖKBAY BÜLENT GÜLTEKİN ROVER TRAYBACK ExM
11 MEHMET BECCE HÜSEYİN AFŞAR SUZUKI JIMNY ExM
12 BURAK AHMET CEPNI VEDAT BOZAN TOYOTA HI LUX ExM
13 KAAN SAYIN OKAN SAYIN SUZUKI JIMNY ExM
14 EMIRHAN KUTLU ALI CAPAN İNCUBO PROTO 5.9 ExP
15 FUAT BILGIN MEHMET EMIR DETORO PROTO 6.5 ExP
16 SEDA ÖZKUTLU HAYDARB ARGAC DETORO PROTO 5.9 ExP
17 MUSA GEYLAN TUFAN DEGER CHEROKEE 5,9 PROTO ExP
18 GOKHAN AKKAYA MURAT ÖZTÜRK HYFRA BUGGY 5.9 RR
19 SERDAR ÖZER TAMER AKDAG SUZUKI VITARA RR
20 YAPRAK ÖZGÜR HASAN ARMUTKU LAND ROVER FREELANDER RR
21 ADNAN OFLUOGLU ENDER ALTUNTAŞ TOYOTA LC ExP
22 ERKAN KAYNAK FILIZ KAYNAK JEEP CJ ExM
23 FUAT SARPER KURT AHMET SUZUKI SAMURAI ExM
24 CEMIL ISLIKCI SUAT ÇELİK MITSUBISHI PAJERO ExM