Bugüne kadar toplam 23 ayrı ilde binlerce öğrenciye ulaşan Velinin Karnesi Nasıl? Trafik ve Yol Güvenliği eğitimleri, son olarak Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirildi.

Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Ömer Akın ilkokulu, Hüseyin Boyacı İlkokulu, Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu, Havva Torun İlkokulu, Cahit Özvezneci İlkokulu ve Şehit Serkan Göker İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile Nurol Kültür merkezinde gerçekleşen eğitimde, ralli sporcularımızdan Sevi Akal ile Efehan Yazıcı ile Kadınlar Komisyonu üyemiz Yeşim Bostancı öğrencilerle buluştu.

Otomobil sporları ve temel trafik güvenliği konularında ilköğretim öğrencilerini bilgilendirmek amacıyla TOSFED Kadınlar Komisyonu tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, yaklaşık 425 öğrenciye trafik ve yol güvenliği hakkında bilgiler verildi. Eğitim sonrası Rally Bodrum etkinlikleri kapsamında OASİS Bodrum’da gerçekleştirilen yarış otomobilleri sergisinde yer alan ralli, offroad, karting, drift ve tırmanma araçları ile Petrol Ofisi ralli simülatörü öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.