Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Kadınlar Kurulu tarafından düzenlenen ‘Velinin Karnesi Nasıl?’ sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki trafik güvenliği eğitimi, 19 Aralık Çarşamba günü Kocaeli’de
General Edip Bayoğlu İlkögretim Okulu’nda devam etti…

Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, TOSFED Kadınlar Kurulu üyeleri Yeşim Bostancı, Beyza Avcıoğlu, Emire Cantürk Eren, Bahar Sunman, Didem Kargın ve Elif Erkurt ile sporcular Onat Telkenar ve Sevilay Genç öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları ile ilgili temel bilgiler verirken, okul bahçesinde Fiat Egea yarış otomobili sergilendi.

İlköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerler Bursa, Kocaeli  ve İstanbul’un ardından 2019 yılında da farklı illerde devam edecek. Seminerlerin sonunda, belirlenecek 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek.

2018-2019 öğretim yılında geniş kapsamlı olarak devam etmesi için çalışmaları devam eden projenin, 2019 yılı sonuna kadar 5.000 ilköğretim öğrencisine ulaşması hedefleniyor.