Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ilk yetenek keşfetme projesi ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ 2018 yılında ikinci kez düzenleniyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından FIAT sponsorluğunda gerçekleştirilen yeteneğine ve kendine inanan tüm gençlerin katılımına açık projeye bu sene 15’i kadın olmak üzere 263 başvuru gerçekleşti.

Başvuran tüm adaylar TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek olan elemelerde, özel olarak hazırlanmış Fiat Egea yarış otomobillerinin direksiyonuna geçerek zamana karşı mücadele edecekler. 18-19-20 ve 21 Temmuz olmak üzere 4 gün üzerinden yapılacak elemeler sonucunda, her günün en hızlı ilk 10 ismi ile en hızlı 5 kadın sürücü finallere hak kazanacak.

2017 yılında ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesini kazanan Onat Telkenar, 2018 sezonunda TOSFED ve FIAT desteğinde hiç bir ücret ödemeden Egea Gençler Kupası kapsamındaki 4 ralli, 1 pist ve 1 tırmanma yarışına katılmaya hak kazanmış, ikinci Emre Şentürk ve üçüncü Mert Kaya’nın da katılım bedelleri TOSFED tarafından ödenerek ilk 3 dereceyi paylaşan 25 yaş altı genç pilotlara yepyeni bir kariyer kapısı açılmıştı…