Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından, genç sporcuların yetişmesi ve gelişmesi amacıyla hayata geçirilen TOSFED Karting Akademi eğitimleri devam ediyor.

Proje kapsamında, kariyerinde Dünya ve Avrupa Karting Şampiyonlukları bulunan Lorenzo Travisanutto bir kez daha genç Türk karting sporcularıyla buluştu. İtalyan sporcu ve eğitmen tarafından verilen, micro, mini ve junior kategoride yarışan 7-17 yaş arası lisanslı sporculara yönelik ücretsiz eğitimler, 04-06 Ekim tarihlerinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirdi. 3 gün süren programda teorik ve pratik eğitimler alan sporcular, bu hafta sonu MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası altıncı ayağında piste çıkmaya hazırlanıyorlar.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, geçen yıl ilk fazını gerçekleştirdikleri eğitimlerle genç sporcuların gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirterek, “Dünya Şampiyonu sporcu ve eğitmen Lorenzo Travisanutto ile başlayan işbirliğimizin bu yıl da devam etmesinden son derece mutluyuz. Sporcularımızın çok faydalı bilgi ve teknikler öğrendikleri bu eğitimler, gelişimlerini hızlandırarak yakın gelecekte Avrupa çapında başarılar elde etmelerine ön ayak olacaktır.” dedi.