Uzun bir aranın ardından yeniden ulusal bir kimlik kazanan drag yarışlarında sezonun ilk randevusu Akhisar´daydı…

TOSFED Drag Kupası´nın ilk yarışı, 24-25 Mayıs tarihlerinde Batı Anadolu Motorsporları Kulübü tarafından TAMindir.com sponsorluğunda Akhisar Belediyesi Drag Pisti´de organize edildi.

TOSFED Drag Kupası haricinde mahalli yarışlara da ev sahipliği yapan organizasyon 8.000 kadar yarışsever tarafından izlenirken, internet üzerinden yapılan canlı yayını da 17.000 kişi takip etti.

Kupanın ilk ayağında Sınıf 1´de Honda Civic ile Ahmet Aynacı birinciliği elde eden isim olurken, Peugeot 106 ile Bayram Duman ikinciliği kazandı. Sınıf 4´de Toyota Supra ile Cenk Kamiloğlu zafere ulaşırken, Nissan 200 SX ile Akın Parlatan da ikinciliğin sahibi oldu. 3 Subaru mücadelesine sahne olan Sınıf 5´de ise Impreza ile Hasan Fehmi Köseoğlu birinci, Legacy ile Orhan Gül ikinci ve Impreza ile Selahattin Sözduyar üçüncülük podyumunda yer aldılar.

Mahalli klasmanda; Sınıf 1´de Şevki Özcan, Sınıf 2´de Ertuğrul Özdinç, Sınıf 3´de Abdullah Kocabıyık, Sınıf 4´de Ömer Çamur, Sınıf 5´de Akdem Özsoy ve Sınıf 6´da da Adem Çetmen birinciliklere ulaşan isimler oldular.

Yeri ve organizatörü daha sonra açıklanacak olan TOSFED Drag Kupası 2.ayak yarışı 21-22 Haziran tarihlerinde  gerçekleştirilecek.