Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından organize edilecek olan 2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3.ayağı 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi katkıları, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi destekleri ile Düzce'de gerçekleştirilecek.

28 Mayıs Cumartesi günü İdari ve Teknik kontroller ile başlayacak olan organizasyon, 29 Mayıs Pazar günü, sabah 09:00'da antrenman çıkışları ile devam edecek. Kaynaşlı Dipsizgöl Köyü ile Topuk Yaylası arasındaki 6 km. uzunluğundaki parkurda 3 çıkış üzerinden düzenlenecek olan yarışın 1.çıkışı 12:30'da, ikinci çıkışı 14:00'de ve üçüncü çıkışı ise 15:30'da başlayacak.

Organizasyon kapsamında; Ulusal şampiyona takip etmeyen sürücülerin de sezon sonu gerçekleştirilecek Super Kupa organizasyonuna katılımlarına imkan tanımak ve amatör sürücüleri desteklemek amacıyla TOSFED tarafından mahalli klasman oluşturulacak ve taşıma desteği sağlanacak. Kaynaşlı'daki ikinci kez düzenlenecek olan etkinliğe, geçen yıl olduğu gibi Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri ev sahipliği yapacak.