Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından organize edilecek olan 2011 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışması Kartepe Tırmanma Yarışı’nın son hazırlıkları tamamlandı.

17 Eylül 2011 tarihinde düzenlenecek yarış, Kocaeli, Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Beldesi, Kartepe yolu üzerinde yapılacak.

16 Eylül Cuma günü teknik ve idari kontrollerin yapılacağı yarışın startı, 17 Eylül Cumartesi günü sabah koşulacak antrenman çıkışlarının ardından verilecek.

6 km uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden düzenlenecek olan yarışmanın startı Kartepe yolu üzerindeki Manzara Restaurant önünden verilecek. Birinci çıkış saat 14:00, ikinci çıkış ise saat 16:00’da start alacak.

KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı geçen yıl olduğu gibi , bu yıl da cumartesi günü organize ediliyor.

Bu konu ile ilgili açıklama yapan yarışma  direktörü Serkan Yazıcı şunları söyledi: “Tırmanma yarışlarında parkuru yarış günü trafiğe kapatmamız nedeni ile özellikle bu dönemde Kartepe yolunda Pazar günü trafiğin oldukça yoğun olması nedeniyle bu yıl da yarışı cumartesi günü yapmayı planladık. Bize Destek veren yerel yetkililere ve işletmelere teşekkür ederiz.”

Yarışla ilgili doküman ve bilgilere www.kosder.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.