Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı ANOK Abant Tırmanma, 16 Temmuz Cumartesi günü Bolu Vilayet Meydanı’nda 15:00 – 17:00 saatlerinde yapılacak idari ve teknik kontrolle başlayacak. Şehir meydanında protokolün de katılımıyla saat 18:30’da organize edilecek start öncesi basın toplantısının ardından saat 19:00’da Valilik Binası önünde yarışmanın sembolik startı gerçekleştirilecek.

Kayıt listesi açıklanan yarışma, 21 kayıt ile tırmanma branşında bu sezon en çok yarışmacının katılım gösterdiği yarış olacak.

Yarışmacıların, dört kilometrelik parkurda zamana karşı yarışacakları program, 17 Temmuz Pazar günü saat 12:00’da antrenman çıkışları ile başlayacak. Resmi antrenmanların ardından saat 14:30’da yarışmanın birinci çıkış startı verilecek ve üç çıkışın ardından saat 18:45’de Büyük Abant Oteli ve Kongre Merkezi’ndeki ödül töreni ile yarışma son bulacak.

ANOK Abant Tırmanma Yarışı’nda Ankaralı sporcuların otomobillerinin nakliyesi Ağaçlı Grup Sponsorluğunda gerçekleşecek.

Ankara Life’ın basın sponsorluğunu üstlendiği organizasyonda, BOLOFF kulübü önceki yıllarda olduğu gibi yarışmanın başarı ile gerçekleşmesinde büyük bir paya sahip olacak.

Öte yandan Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK), Abant Tırmanma Yarışı’nda YÖN Engelsiz Sanat Derneği ile iş birliği yaparak bir de sosyal sorumluluk projesine imza atacak.

ANOK ile yürütülen bu projede engelli vatandaşlarımızı Abant’ta yapılan bu organizasyonda ağırlayarak mutlu bir hafta sonu geçirmeleri hedefleniyor.

Yarış ile ilgili ANOK Başkanı Meriç DEMİRALP yaptığı açıklamada; “Başarılı bir organizasyona imza atabilmek için aylar süren yoğun çalışmanın sonun gelmiş bulunuyoruz. 4100 metre olan parkurumuzdaki yarış için iki gün boyunca 140 kişilik dev bir kadro görev yapacak. Hepsi birbirinden değerli 21 yarışmacının katılımı ise yaptığımız çalışmaların karşılığı olarak bizleri gururlandı. Tüm motorsporları tutkunlarını eşsiz bir doğada kıyasıya mücadelenin yaşanacağı yarışımıza bekliyoruz” dedi.

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Mudurnu Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşecek olan ANOK Abant Tırmanma Yarışı ile ilgili bilgi ve dokümanlara kulübün resmi internet adresi olan www.anok.org.tr den ulaşabilirsiniz. Ayrıca yarışma ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmek sosyal paylaşım ağlarından www.facebook.com/anok06 ve www.twitter.com/anokofficial hesaplarını kullanabilirsiniz.