TEXACO® Team AMS, 2024 TCR European Endurance Series’de sezon finaline bir yarış kala Avrupa şampiyonluğunu ilan etti.
2024 TCR Avrupa Endurans Serisi ilk üç ayağında yapılan toplam 6 yarışın sonunda zirveyi kimseye bırakmayan TEXACO® Team AMS, sezon finaline bir yarış kala 3 otomobili ve 6 sporcusu ile topladığı puanlarla “Takımlar Şampiyonu” oldu. Bu sonuç aynı zamanda ülkemiz motor sporları tarihinde bir Türk takımının genel klasmanda elde ettiği ilk Avrupa şampiyonluğu anlamına geliyor.

Misano yarışı sonucuyla birlikte Barkın Pınar-Zekai Özen ikilisi Gen1 kategorisinde, Seda Kaçan-İbrahim Okyay ikilisi ise DSG kategorisinde pilotlar şampiyonluklarını ilan etti. Gen 2 Audi RS3 LMS ile Pilotlar Genel Klasman birinciliği için mücadele eden Turgut Konukoğlu-Eric Brigliadori ise önemli puan farkı ile, son ayak öncesinde şampiyona liderliğini koruyor.

Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu elde edilen şampiyonlukla ilgili açıklamasında, “Texaco markamız ile sponsoru olduğumuz TEXACO® Team AMS ekibini güç ve dayanıklılığın ön plana çıktığı bu yarışta şampiyonluk ipini göğüslemelerinden ötürü tebrik ediyorum. Takımımızın finale bir yarış kala ‘Takımlar Şampiyonu’ olması, bu projeye ve takıma duyduğumuz güveni haklı çıkaran bir başarı oldu. Bu süreçte sergilenen uyumlu beraberlik ve iş birliğinin, bu büyük başarının anahtarı olduğunu söyleyebilirim. Birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyor, tüm takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.