Türkiye Drift Şampiyonası’nda mücadele eden Teamart Motorsport takımı sporcuları, bu yıl dördüncü kez düzenledikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eyüpsultan Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklarla bir araya geldiler. Eyüpsultan Belediyesi’nin de desteklediği proje Teamart sporcuları ve yöneticilerinin Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’i ziyareti ile başladı.

Daha sonra Burcu Çetinkaya Bucak. Özer Mollamehmetoğlu, Cem Bora Kalaycıoğlu, Oktay Kabaktaş ve Harun Taştan, Başkan Köken ile birlikte drift otomobilleriyle Fahri Korutürk Caddesi üzerindeki Eyüpsultan Çocuk Esirgeme Kurumu’na gittiler. Temel trafik güvenliği bilgileri verilen çocuklar, yarış araçlarını keşfedip hatıra fotoğrafı çektirirken keyifli anlar yaşadılar. Daha sonra sporcular, Eyüpsultan Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 60 çocukla birlikte Eyüpsultan Ensari Konağı’nda iftar yemeği yedi.

“HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN”
Çocuklara yönelik projeleri her zaman destekleyeceklerini belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Her şey çocuklar için… Burada çocuklarımız hem trafik kuralları hakkında temel bilgiler öğrendiler, hem de hayallerindeki yarış araçlarını inceleyip keşfetme imkanı buldular. Bu tür sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olacağız” dedi.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARA MOTİVASYON SAĞLAMAK”
Çocukların motivasyonu için bir araya geldiklerini vurgulayan drift pilotu Özar Mollamehmetoğlu, “Buradaki çocuklar bizim de çocuklarımız. Amacımız onları motive etmek, hem eğlendirip hem de bir şeyler öğretebilmek… Burada sohbet edip otomobiller üzerine konuştuk. Başkanımız Deniz Köken’e de desteklerinden ötürü Teamart takımımız ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu adına çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL, ONLAR HEPİMİZİN ÇOCUKLARI”
Çocukların spora ilgilerinden bahseden ünlü ralli pilotu Burcu Çetinkaya Bucak ise şunları söyledi: “Bu sene Teamart ile yarışmaya başladım. Yarışlarının yanı sıra bu tür projeleri de geliştiriyoruz. Çocuklarımızın bu spora olan ilgisini biliyoruz. Biz de Belediye Başkanımızın da katkılarıyla Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu’na gelerek yarış araçlarımızla çocuklara sürpriz yaptık. Çocuklarla hem otomobiller hakkında konuştuk, hem de onların bu konudaki meraklarını giderdik. Çok güzel sorular sordular. Onlar hepimizin çocukları, iftarımızı da onlarla birlikte yapacağız.”