Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden otomobil sporcularımız Mustafa Mehmet Kaya, Ersin Yücesan ve Emir Aşarı 26-27 Eylül tarihlerinde 50. ADAC Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışı‘nda ter döktüler. 26 Eylül Cumartesi günü başlayan ve pazar günü şiddetli yağış nedeniyle ara verilen yarışta 13 ayrı kategoride 102 otomobil mücadele etti.

26 kilometre uzunluğundaki Almanya’nın efsanevi Nordschleife pistinde koşulan yarışta, 2019 Nürburgring Endurans Serisi SP8T kategorisini şampiyon olarak tamamlayan Mustafa Mehmet Kaya, Mercedes AMG GT4 ile piste çıktı. Alman Mike Stursberg ve Reinhold Renger ile Estonyalı Tristan Viidas ile birlikte yarışan Kaya, lider götürdüğü yarışta lastiğinin patlaması sonucu zaman kaybederek ikinciliğe geriledi ve SP8T kategorisini ikinci sırada tamamlayarak podyumda yer aldı.

BMW 330i ile yarışan diğer temsilcimiz Emir Aşarı, Bjoern Simon, Torsten Kratz ve Luis Ramirez ile BMW 330i direksiyonunda V2T kategorisinde damalı bayrağın altından ikinci sırada geçerek podyuma çıkmayı başardı.

Tecrübeli endurans pilotu Ersin Yücesan ise, BMW M240iR direksiyonunda Belçika’da yaşayan Türk sporcular Recep Seydi Sarı ve Hakan Sarı ile start aldığı mücadelede, benzin pompası arızası nedeniyle pitte 39 dakika kaybetti ve CUP5 kategorisinde 6. sırada finişe ulaştı.