Borusan Otomotiv Motorsport ve ERS-Mak Racing Team, 5 sporcuyla 20-21 Ekim tarihlerinde İtalya’da Misano pistinde gerçekleştirilen geleneksel 3H Endurance Champions Cup yarışında mücadele etti.

Her iki takım da Cuma günü yapılan test seanslarında yaşanan teknik bir sorun nedeni ile sıralama turlarında yer alamadı. Ancak mekanik ekibin başarılı çalışması ile otomobiller cumartesi gecesi start almaya hazır hale geldi. Kural gereği grid sonundan start alan ekiplerimiz başarılı performanslarıyla İtalya’da bayrağımızı bir kez daha dalgalandırdı.

Aytaç Biter, Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay pilotajinda BMW Z4 GT3 ile mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport takımı GT3 ikincisi ve genel klasman dördüncüsü olurken, BMW M4 GT4 ile yarışan Ersin Yücesan ve Hakan Mete Kutay’dan oluşan ERS-MAK Racing Team, genel klasman sekizincisi ve GT4 sınıfı birincisi olarak tamamladı…

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki dayanıklılık yarışı, 03-04 Kasım tarihlerinde İtalya Roma’da Vallelunga pistinde gerçekleşecek.