2018 Türkiye Offroad Şampiyonası 7. ayak ve 2018 Karadeniz Offroad Kupası 4.ayağı olan Intercity Sinop Offroad Yarışı, Sinop Offroad Kulübü tarafından 10-11 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sinop Akliman – Hamsilos bölgesinde belirlenen ve 7 özel etaptan oluşan parkurda koşulacak yarışta ekipler toplamda 63,6 km mücadele edecekler. 9 Kasım 2018 Cuma günü idari ve teknik kontroller ile başlayacak yarışın seremonik startı 10 Kasım Cumartesi günü saat 09:30’da Sinop İskele Meydanında yapılacak. Türkiye’nin farklı illerinden ulusal klasmanda 18 araç ve 36 sporcu, mahalli klasmanda ise 11 araç ve 22 sporcunun katılacağı organizasyon takip ve izlemesi kolay, seyir keyfi yüksek bir parkurda gerçekleştirilecek.

Kulüp Başkanı Cevdet Durdu organizasyon hakkında “Cumartesi günü Sinop şehir merkezinde düzenlenecek seremonik start öncesi Sinop Valiliği tarafından gerçekleştirecek tören ile Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygıyla yad edeceğiz. Intercity etabı ile yarışın ilk günü geride kalırken, pazar günü de Cevdet Yalçın etabıyla devam edecek adrenalini yüksek heyecan dolu bir yarış bizi bekliyor. Şampiyonanın son ayağı olan yarışımız sporun doğasına uygun bir mevsimde gerçekleşecek. Hafta sonu şehrin karmaşasından uzaklaşarak hem eğlenip hem de büyük bir heyecana şahit olmak isteyen tüm Sinopluları bu organizasyonumuza davet ediyorum. Bu vesile ile geçmişten bugüne spora destek olan sayın valimize, belediye başkanımıza tüm mülki amirlerimize, idareci, yönetici, sponsorlarımıza, ulusal ve yerel basın mensubu arkadaşlarımıza ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sinop Valiliği ve Sinop Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen yarışın ödül töreni 11 Kasım Pazar günü saat 17:30’da Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek.