Türkiye Şampiyonaları ‘nda 2012 sezonu, Tırmanma Şampiyonası’nın ilk ayağı olarak 1 Nisan Pazar günü koşulacak Bozhane Tırmanma Yarışı ile start alıyor.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) organizatörlüğünde Mapfre Genel Sigorta desteğiyle gerçekleştirilecek Bozhane Tırmanmna Yarışı, beş kategoride iki çıkış üzerinden gerçekleştirilecek.Sabah saatlerinde 6 km uzunluğundaki parkurda antrenman çıkışlarını gerçekleştirecek yarışmacılar ilk “gerçek” çıkışlarını saat 13.30’da, ikinci çıkışlarını ise 15.30’dan itibaren gerçekleştirecek.

Yarışın ödül töreni Bozhane parkurunda saat 18.00´da düzenlenecek.

Öte yandan sezonun ilk ulusal yarışması İstanbul Otomobil Sporları Kulübü yeniyönetim kurulu nun organize ettiği ilk yarış olma özelliğini taşıyor.
Nisan ayı ortasında gerçekleştirilecek Ege Rallisi öncesinde önemli bir antrenman niteliği de taşıyan yarışmaya beş farklı kategoride 25 yarışmacı katılacak. Kategori 1 dokuz otomobil, Kategori 2 sekiz otomobil ile yarışmanın en kalabalık kategorileri olurken Kategori 5 ve Kategori 3´te üçer, Kategori 2´de ise iki otomobil mücadele edecek.

Yarışla ilgili detaylı bilgilere www.isok.org.tr web sitemizde yer alan Yarış Online sekmesinden ulaşılabilir.