Türkiye’nin tek internet ralli şampiyonası olan Castrol Rallivideo İnternet Ralli Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. “Sanaldan gerçeğe” sloganıyla Rallivideo.com tarafından organize edilen ve ilk 6 yarışı geride kalan internet şampiyonasında yarışmacılar sezon sonundaki büyük ödül için yarışıyor. Sezonun 12 yarışı sonunda şampiyonluğa ulaşan yarışmacı gerçek bir yarışta gerçek bir ralli otomobiliyle mücadele edecek.

Sezonun ilk yarısının sonuna geldiğimizde şampiyona liderliği, Subaru Impreza WRC ile yarışan Pingu Rally Team pilotu Necmi Habudak’da bulunuyor. Sadece bir tek yarışı birinci sırada tamamlasa da tüm yarışları kürsüde bitiren ve kazandığı 100 puanla lider bulunan Hasbudak’ı Team Bornova adına Subaru Impreza WRC ile yarışan Sinan Topaloğlu 97 puanla takip ediyor. SkodaFabia S2000’le mücadele eden Onur Kula tüm yarışları üst sıralarda tamamlayarak, kendinden daha güçlü otomobillerle yarışan rakiplerini geride bırakarak genel klasmanda üçüncü sırada yer alıyor.

Castrol Rallivideo İnternet Ralli Şampiyonası’nda kalan 6 yarış yine heyecanlı anlar yaratacak ve bir yarışmacıyı sezon sonunda sanal alemlerden gerçek yarışlara transfer edecek.

Şampiyonaya ilgili detaylı bilgilere, haberlere ve görsellere www.rallivideo.com/pages/tirc.php
sitesinden ulaşabilirsiniz.