Genç milli sporcumuz Ayhancan Güven, Şampiyonlar Şampiyonası organizasyonunda tecrübeli rakipleri arasından sıyrılıp kupaya uzanmayı başarmıştı. Kupasını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan alan Ayhancan bu zaferi ile özel tasarım şampiyonluk kupasının yanı sıra, Opel Türkiye’den de 1 yıllık kullanımına tahsis edilen Opel Astra HB 1.4’ü kazandı. 

150 HP gücündeki excellence pakete sahip aracını,Opel Motorsport Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Erdemir'den teslim alan Güven, Opel Türkiye'ye bu jesti için teşekkür etti.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Genç sporcumuz Ayhancan Güven’i gönülden kutluyor ve kendisine bir yıl süreyle tahsis edeceğimiz otomobilimizi keyifle kullanmasını diliyorum. Ayhancan ne kadar yetenekli olduğunu herkese kanıtladı ve eminim önümüzdeki dönemde uluslararası başarılarını daha da fazla duyacağız. TOSFED’e uzun bir aradan sonra organize ettiği bu etkinlik için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yeni yönetim ile daha dinamik bir yapıya kavuşan federasyon ülkemizde otomobil sporlarının gelişiminde ve Ayhancan gibi daha nice genç sporcunun desteklenmesinde önemli bir rol oynayacak. Opel Türkiye olarak biz de bu gelişime katkı sağlamak için gerekli desteği sürdüreceğiz” dedi.