Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Safari Motorsport organizasyonu Safari Winter Challenge ilk ayağı 24-25 Şubat tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde koşuldu. Çok farklı bir formatta 15 pilotun heyecan verici mücadelesine sahne olan yarışta genç sporcu Hasan Tansu birinciliğe uzandı…

15 yarışmacının 5’erli 3 gruba ayrıldığı ilk turda pilotlar kıyasıya rekabet ettiler ve yarı final grupları için kendilerine iyi bir yer bulmaya çalıştılar. Yarı final gruplarında pilotların ilk 2 sırada finişe gelmesi, final grubuna dahil olabilmesi anlamını taşıyordu. Saliselerin konuşulduğu yarı final yarışları sonucunda Ersin Yücesan grubunda birinci olarak ve en iyi toplam süreyi yaparak final yarışında birinci sıradan start almaya hak kazandı. O’nu sırasıyla Hasan Tansu, Hakan Mete Kutay, Çağlayan Çelik, Rıfat Sarıcaoğlu ve İrfan Özgür takip etti.

Kapı kapıya mücadelenin sonuncunda yedi turluk final yarışını Hasan Tansu birinci sırada tamamlarken onu Çağlayan Çelik ve Ersin Yücesan takip etti. İlk kez bu formatta gerçekleştirilen Safari Winter Challenge büyük ilgi ve beğeni topladı.

Serinin ikinci ayak yarışları 10-11 Mart tarihlerinde yine TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşecek.