Tasarımı ve üretimi, İstanbul Pendik'te yer alan Avitaş Motorsporttesislerinde gerçekleştirilen SuperCar Lites yarış otomobillerinin 2012 yılında başlayan uluslararası macerası yeni bir boyuta geçiyor.

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası'nın son 3 yıldır en önemli partnerlerinden biri olan ve RX Lites Kupası ismiyle birçok yeni yeteneğin spora kazandırılmasında önemli rol oynayan tek marka kupası, artık RX2 International Series ismiyle yoluna devam ediyor. Hem ülke Federasyonları hem de Dünya Şampiyonası'nın promotörü olan IMG tarafından gelişimi desteklenen seri, Cooper Tires sponsorluğu ile 2017 sezonunda 7 yarış üzerinden gerçekleştirilecek. Belçika, İngiltere, İsveç, Norveç, Kanada, Fransa ve takvime bu yıl katılan Güney Afrika, RX2 ekiplerinin zorlu mücadelelerine ev sahipliği yapacak.

Geleceğin dünya çapında rallikros yıldızlarını yaratma hedefiyle çıkılan yolda, 3 yıl gibi kısa bir sürede çok başarılı isimlerin spora kazandırılması sağlandı. İlk Şampiyon Kevin Eriksson, Olsbergs MSE adına Dünya Şampiyonası yarışı kazanan bir isim olurken, bir sonraki şampiyon Kevin Hansen tarihin en genç Avrupa Rallikros Şampiyonu ünvanının sahibi oldu. Ayrıca sezon takip eden birçok genç sürücünün de daha şimdiden fabrika takımlarına geçmesi konuşuluyor.