İtalya Roma’nın ünlü Vallelunga Pisti, 30 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde 7 farklı şampiyona yarışına sahne oldu. 40 otomobilin mücadele ettiği ve büyük çekişmeye sahne olan Coppa Italia Turismo serisinin ikinci ayağında Vedat Ali Dalokay damalı bayrağın altından geçen ilk pilot olurken, Demir Eröge ise sınıfında üçüncü olarak önemli bir başarıya imza attı. Bitci Racing adına TCR Sequential kategorisinde yarışan Dalokay ve TCR DSG kategorisinde yer alan Eröge ikinci Avrupa sınavlarını çifte podyumla noktalamayı başardı.

Sıralama sonucuna göre gridin 5. ve 15. sırasında yer alan pilotlarımız, ikinci uluslararası startlarını podyum hedefi ile aldı. Hareketli start ile başlayan yarışın ilk anlarından itibaren, rakipleri üzerinde baskı kurmayı başaran Vedat Ali Dalokay, hızlı turlar atarak yükselişe geçti. Bir çok temasın yaşandığı kıran kırana mücadelenin arasından soğukkanlılıkla sıyrılmayı başaran Dalokay, damalı bayrağı ilk gören pilot oldu. Bu sonuçla podyumda İstiklal Marşımızı dinleten Dalokay yarışın ardından, ‘İtalya’daki ikinci yarışımda zafer kazandığım için çok mutluyum. Bu noktaya gelirken bana destek olan takımıma ve sponsorlarıma teşekkür ederim’ dedi.

Yarışın TCR DSG kategorisi de büyük çekişmeye sahne oldu. Yarış boyunca büyük bir mücadele sergileyen Demir Eröge, neredeyse her tur sıralamanın değiştiği kategoride yarışın büyük bölümünü ikinci sırada sürdürdü. Rakibinin teması ile dördüncü sıraya gerilese de, son anda yaptığı atakla üçüncü sıraya yükselmeyi başaran Eröge, kariyerinin ikinci uluslararası yarışında podyuma çıkarak önemli bir başarı yakalamış oldu. Demir Eröge yarışın ardından ‘Her yarış önemli bir deneyim kazanıyorum. Ancak yarışların bu kadar sert ve temaslı geçmesine alışmam lazım. Otomobilimden çok memnunum. Bu sonuçları almama yardımcı oldukları için takımıma ve sponsoruma destekleri için teşekkür ediyorum.’, dedi.

Takım Menajeri İbrahim Okyay, ‘Bu bizim ekip olarak Vallelunga pistinde aldığımız 5. podyum derecesi. Bu pisti seviyoruz ve burada kazanmaya alışığız ancak ilk kez uluslararası yarış podyumlarını gören pilotlarımız Vedat ile Demir’in heyecan ve sevinçlerinin parçası olmak harikaydı. Her zamanki gibi hatasız bir iş çıkaran ekibimi tebrik ediyorum.’, dedi.

YouTube üzerinden canlı yayınlanan yarışta Türk izleyicilerin büyük desteği vardı. Yarış organizasyonu tarafından da övgüyle söz edilen bu durum ülkemizde otomobil sporlarının ne kadar gelişmekte olduğunun da bir göstergesi oldu.