2018 Marmara X-Trial Kupası son yarışı, Anadolu Yakası Doğa Sporları ve Offroad Kulubü (AYDOFF) tarafından Crawler Karavan ve Power Winch sponsorluğunda, 22 – 23 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul Beykoz Riva’da organize edildi.

15 araç ve 30 sporcunun katılımıyla gerçekleşen, oldukça zorlu etaplara sahip mücadelede, kupa finali de olması sebebiyle heyecan doruktaydı. Riva’da bulunan yarış parkurunda, ekiplerin yağışlı havanın da etkisiyle oldukça zorlaşan arazi şartlarında çekişmesi, iki gün boyunca devam etti.

Katılan araçların extreme ve prototip olmak üzere 2 ayrı kategoride değerlendirildiği yarış sonunda extreme kategorisinde; birinci Osman Balkı-Cemafer Bulut, ikinci Selim Ustaoğlu-İhsan Pekayla, üçüncü ise Muharrem Kuzlu-Sedat Çavuşoğlu ekibi oldu. Parkuru çok daha kısa zamanda tamamlamayı başaran prototip araçlarda ise; birinci Ali Fuat Bilgin – Ali Fuat Demirci, ikinci Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç, üçüncü de Emirhan Kutlu – Uğur Demirci ekipleri oldular.

Bu yarışın ardından Marmara X-Trial Kupası prototip kategorisinde, kupa birincisi Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç, kupa ikincisi Emirhan Kutlu – Uğur Demirci, kupa üçüncüsü Kubilay Tüfekçi – Orhan Doğan oldular.

Extreme kategorisinde, kupa birinciliğini Umut Uyar – Gökhan Yalçın, ikinciliği Musa Ceylan – Muharrem Ekebil, üçüncülüğü de Nurullah Ateş – Yusuf Uyar ekipleri elde ettiler.