Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde, 14-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenen ve ülkemiz otomobil sporları tarihine ışık tutan  “RetroRally 2017” sergisi, ziyaretçilerden olduğu kadar bu sporun ustalarından da büyük ilgi gördü.

28 Ocak Cumartesi gerçekleştirilen Retro Rally 2017 söyleşi ve imza gününde ise Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı, Onur Vatansever, Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz kendileri için hazırlanan kartları imzalayıp, sporseverlere armağan ettiler.  Sergiyi ziyaret eden geçmiş dönemin şampiyon  sporcuları Serdar Bostancı, Ethem Genim ve Can Ünlü de söyleşiye katılarak ziyaretçilerle anılarını paylaştı ve fotoğraf çektirdiler.

Retro Rally 2017 Türkiye’de ve uluslararası arenada yarışmış, şampiyonluklar kazanmış araçlar ile; Mustafa V. Koç, Renç Koçibey, İskender Atakan, Cem Hakko, Hasan Kalaycı, Berç Arhanyan, Cengiz Artam, Kemal Gamgam, Enis Özsaruhan, Volkan Işık, Demir Berberoğlu ve Serdar Bostancı’nın kullandıkları yarış otomobillerini motorspor severlere sunuyor.

Sergide ayrıca, yarışların afişleri, zaman karneleri, yol notları, şampiyonluk kupaları, pilot tulumları, kaskları, yarış ayakkabıları ve eldivenleri de yer alıyor. Sergiyi gezen ziyaretçiler, ünlü pilotların video görüntüleri ve Türk otomobil sporları tarihçesine ait filmler ile heyecanlı günlere geri dönüyorlar.

Ece Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Maltepe Park Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğine katılan ziyaretçiler, kendi pilotluk becerilerini ise alanda kurulan rally simülatörü ile test etme şansı yakalayarak ve eğlenceli bir deneyim yaşadılar.

Retro Rally 2017 sergisi 30 Ocak–12 Şubat tarihler arasında İstanbul Beylikdüzü’nde yer alan Marmara Park AVM’de devam edecek. Etkinlik kapsamında 04 Şubat Cumartesi günü 15:00-17:00 saatleri arasında ise şampiyon pilotlarla söyleş ve imza günü ile ödüllü simülatör yarışması gerçekleştirilecek.