Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yönetiminin karting branşına yaptığı yatırımlar kapsamında, Red Bull ile yapılan anlaşma çerçevesinde hayata geçen ve yeni yetenekleri keşfetmeyi hedefleyen ‘Red Bull Kart Fight’ finali 14 Kasım 2021 Pazar günü gerçekleştirildi.

Kısa sürede binlerce kişinin katılım başvurusu yaptığı turnuvada büyük final İstanbul’daki Tuzla Karting Park’ta gerçekleştirildi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ortaklığında hayata geçirilen Red Bull Kart Fight’ta 20 noktanın her birinde en hızlı tur süresini yapan 1 genel, 1 üniversiteli katılımcı, şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti. Büyük bir çekişmenin yaşandığı mücadele sonunda Emre Özcan Karademir 2021 Red Bull Kart Fight Türkiye şampiyonu oldu. Mücadelede ikinciliği Yüksel Berkay Erdem, üçüncülüğü de Roy Arhanyan elde etti.

İstanbul’da düzenlenen ve 40 finalistin büyük çekişmesine sahne olan Red Bull Kart Fight Türkiye Finali’nin sürpriz bir konuğu da vardı. Kariyerine karting ile başlayan, Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi motor sporları pilotlarından biri olan Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, mücadele öncesi hem bir gösteri yarışı yaptı hem de katılımcılara ilham oldu.