Ege Bölgesinin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl da takvimde Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olarak yer alan Ege Rallisi, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 13-14 Nisan tarihlerinde organize ediliyor.

Bu sezon Obel Civata’nın isim sponsoru olarak destek verdiği Obel Cıvata 29.Ege Rallisi, Dap Yapı, Euphoria Aegean Resort & Spa, Spor Toto, Auto Club, Power FM ve Akdoruk Su co-sponsorluğunda, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Kaymakamlığı, Seferihisar Belediyesi, Menderes Kaymakamlığı ve Menderes Belediyesi katkılarıyla ile gerçekleştiriliyor.

Seferihisar pazar yerinin Servis Alanı olarak kullanılacağı rallide, 13 Nisan Cumartesi günü 12:00’da ralli merkezi European Eagean Resort Hotel önünden start alacak olan ekipler Beyler özel etabını iki kez geçtikten sonra günü Dap Yapı seyirci özel etabı ile noktalayacaklar. Bu sene seyirci özel etabının Sığacık’a alınmasıyla adeta festival havasında geçecek organizasyonda, baharın en güzel ayında Ege denizi esintilerine, Türkiye’nin en başarılı ralli pilotlarının otomobillerden yükselen sesler karışacak.

14 Nisan Pazar sabahı 10.00’da direksiyon başına geçecek olan ekipler, Obel Cıvata 29.Ege Rallisi’nin ikinci günüde Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu ve ikişer kez geçecekleri Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve İbrahim Talda etaplarında ter dökecekler. Saat 16.30’da servis alanındaki finiş podyumunda son bulacak organizasyon Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Zafer Vatansever Ralli Kupası’na puan verecek.