Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda finale bir kala rekabet iyice kızışıyor ve 12 Ocak’ta yarışseverleri heyecan dolu bir etap bekliyor.

Zekeriyaköy – Gümüşdere mevkiinde, orma yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenecek müzikli dev mangal partisinde, piknik ve yarış heyecanını bir arada yaşamak istiyorsanız Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’na davetlisiniz. Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007’nin ikinci ayağı Zekeriyaköy- Gümüşdere mevkiinde 14 kilometrelik parkurda koşulacak. Doğuş Power Center’dan, toplam 48 otomobilin katılımıyla start alacak yarış, zorlu kış şartlarında yarışçılara olduğu kadar izleyenlere de heyecanlı anlar yaşatacak.

İlk ayağı 15 Aralık’ta gerçekleşen yarışa, her yaştan yüzlerce yarışsever katıldı. Orma müzik eşliğinde düzenlenen piknikte, dev mangal partisi de büyük ilgi gördü.Bütün İstanbulluların davetli olduğu, ralli heyecanı ve mangal partisi bu hafta da büyük bir şenliğe dönüşecek.

Genç Pilotlara Büyük Ödül

Son derece çekişmeli geçmesi beklenen yarışta, amatör yarışçılar ayrı bir heyecan daha yaşayacaklar. Bu yıl üç ayaktan oluşan şampiyonanın sonunda başarılı olan 26 yaşını geçmemiş iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda fabrika takımı pilotu olarak yarışma hakkı kazanacak.

Herkesin hiçbir ücret ödemeksizin davetli olduğu mangal partisi ve yarış, Gümüşdere yakınlarındaki seyirci alanında düzenlenecek. Yarış Maslak’taki Doğuş Power Center önünden saat 10.30’da start alacak. Yarışseverler, Zekeriyaköy’den itibaren yönlendirme tabelalarını izleyerek seyirci alanına kolayca ulaşabilecek. Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 5 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor.

Ralli sporuna meraklı her yaştan izleyicinin akın ettiği yarışlarda, seyirci alanındaki mangal partisinin de bir kez daha büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Birinci ayağı 15 Aralık’ta koşulan yarışta Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Vedat Bostancı birinciliği kazı. Üç turda tamamlanan yarışın sonunda Mitsubishi EV09 ile yarışan Kerem Üstünkaya ve Ahmet Yörük ikinciliği, Mitsubishi EV07 ile yarışan Menderes Okur ve Nehir Yılmaz ekibi üçüncülüğü elde etti. Ford Fiesta ST ile yarışan Berkay Şavkay ve Tolga Şansal ise dördüncü sırada yarışı tamamladı.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın finali 26 Ocak 2008 tarihinde koşulacak.

İletişim: Şafak Utku -Tel: 0212. 216 62 56 email: [email protected]