Castrol İstanbul Ralli Şampiyonasında zafer koşusu 26 Ocakta.. Yarışseverler şampiyonanın son derece çekişmeli finalini izlerken orma piknik yapabilecekler.

Zekeriyaköy – Gümüşdere mevkiinde, orma yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenecek müzikli dev mangal partisinde her türlü ikram ücretsiz.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007’nin final yarışı Zekeriyaköy- Gümüşdere mevkiinde 14 kilometrelik parkurda 26 Ocak Cumartesi günü koşulacak. Doğuş Power Center’dan, toplam 48 otomobilin katılımıyla start alacak final koşusunun, zorlu kış şartlarında son derece çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Yarışçılara olduğu kadar izleyenlere de heyecanlı anlar yaşatacak şampiyonanın seyirci alanı ise tam bir şenliğe dönüşecek. Yarışın ilk iki ayağında İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği dev mangal partisi, finalde Redbull’un aktiviteleriyle daha da renklenecek.

Genç Pilotların Büyük Ödül Heyecanı..

Büyük bir çekişmeye sahne olacak finalde amatör yarışçılar, ayrıca büyük bir ödül için daha yarışacaklar. Bu yıl üç ayaktan oluşan şampiyonanın sonunda başarılı olan 26 yaşını geçmemiş iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda fabrika takımı pilotu olarak yarışma hakkı kazanacak.

Birinci ve ikinci ayakların sonunda 1. klasma Eren Üçlertoprağı, 2. klasma ise Emre Durmaz genç pilotlar kategorisinde büyük ödüle yaklaşan yarışçılar oldular. Finalde ise fabrika takımı pilotu olarak yarışma fırsatını hangi yarışçının elde edeceği merakla bekleniyor.

Tüm Etkinlikler Ücretsiz

Herkesin hiçbir ücret ödemeksizin davetli olduğu mangal partisi ve yarış, Gümüşdere yakınlarındaki seyirci alanında düzenlenecek. Yarış Maslak’taki Doğuş Power Center önünden saat 10.30’da start alacak. Yarışseverler, Zekeriyaköy’den itibaren yönlendirme tabelalarını izleyerek seyirci alanına kolayca ulaşabilecek.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 5 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor.

Ralli sporuna meraklı her yaştan izleyicinin akın ettiği yarışlarda, seyirci alanındaki mangal partisinin ve müzik şenliğinin bu kez de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yarışın ilk ayakları 15 Aralık 2007 ve 15 Ocak 2008’de koşuldu. İlk yarışın galibi Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Vedat Bostancı oldu. İkinci yarışta ise yine Güven Bostancı, bu kez co-pilot eşi Çağla Bostancı ile birinciliği yakaladı.