İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği (İKDB) Akyazı Kenan Sofuoğlu Yarış Pisti’nde 11-12 Ekim’de yapılan yarışlarla tamamlandı ve sezon birincileri belli oldu.

Haftasonu programı Cumartesi günü 6. Ayak yarışıyla başladı. İlk 2 etabı Deniz Yıldızı, 3.etabı Team46 kazandı. Genel klasman lideri Kuzey Yıldızı 3 etapta da 2. olarak Sezon Birinciliği’ne iyice yaklaştı. Üçüncü sırayı ilk 2 etapta Chronos Racing, son etapta Deniz Yıldızı aldı. En hızlı tur zamanlarını ise ilk etapta Kuzey Yıldızı, son 2 etapta Chronos Racing yaptı. Gün sonunda 6. Ayağı Deniz Yıldızı birinci bitirirken Kuzey Yıldızı ikinciliği, Team46 üçüncülüğü aldı.

Pazar günü yapılan 7. Ayakta 3 etabı da Deniz Yıldızı kazandı. Chronos Racing ilk ve son etapları ikinci bitirirken ikinci etapta ikinci sırayı Team46 aldı. En hızlı tur zamanlarının tamamını da Deniz Yıldızı yaptı. Gün sonunda ise Deniz Yıldızı yarışı birinci tamamlarken ikinciliği Chronos Racing, üçüncülüğü Kuzey Yıldızı aldı.

Hafta sonunun son yarış 5. Ayak 1. Etap erteleme yarışıydı. 60 dakikalık sezonun son etabını Chronos Racing birinci bitirdi. Kuzey Yıldızı ikinci, Deniz Yıldızı üçüncü oldu. En hızlı tur zamanını da Chronos Racing yaptı. Bu sonuçtan sonra 5. Ayak sonucu da kesinleşti. 5. Ayağı Kuzey Yıldızı kazanırken, Chronos Racing ikinciliği, Deniz Yıldızı üçüncülüğü aldı.

Prokart’ın 10. sezonunda Kuzey Yıldızı üst üste ikinci kez Sezon Birincisi oldu. 112 puanlı Kuzey Yıldızı’nın ardından 105 puanla Deniz Yıldızı ikinciliği, 94 puanla Chronos Racing üçüncülüğü, 92 puanla Team46 dördüncülüğü aldı. Volkan Işık Akademi 63 puanla beşinci, İKOK Yıldırım 62 puanla altıncı oldular.

A2 kategorisinde de Pazar günü yapılan son 2 yarış ile sezon tamamlandı. Akyazı’ya lider gelen ABM Racing her 2 yarışı da kazanarak Sezon Birinciliği’ne ulaştı. İlk yarışta SKOSK ikinci, Game Over üçüncü olurken, ikinci yarışta ikinciliği EEKT, üçüncülüğü Power Bolt aldı. 2 yarışta da en iyi tur zamanını ABM Racing yaptı.

Böylece Best Pilot’s Cup Sezon Birincisi 184 puanla ABM Racing oldu. İkinciliği 166 puanla SKOSK, üçüncülüğü 160 puanla Game Over aldı. EEKT 156 puanla dördüncü olurken Honey Badgers beşinci, Plug In Racing altıncı, Power Bolt yedinci, Bosphorus Racing sekizinci sırada sezonu tamamladı.