İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği (Prokart) 3. ve 4.Ayak  yarışı  10 Eylül tarihinde İKOK- İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü organizasyonu ile Uşak Yarış Pistinde yapıldı. Takımları için zorlu bir hafta sonu beklerken, serinin iki yarışı birlikte yapılacağından, hafta sonu sezon için büyük önem arz ediyordu.  

3.Ayak  yarışları 9 Eylül Cumartesi günü yapıldı. Sıralama turları sonrası Uçanzi ilk, Chronos ikinci sırada yarışa başladı. Birinci etapta sıralama avantajı ile Uçanzi takımı farkı açmış iyi start alan Deniz Yıldızı ikinciliğe yerleşmiş, hemen arkasında Chronos, TKŞ power ve Çoban Yıldızı takımı sıralanmıştı. Bu dört takım uzun süre çekişmeli bir yarış çıkartarak seyircilerin aradığı güzel yarış seyrini sağlamış oldular. 1.Etap sonunda uçanzi, TKŞ Power, Deniz Yıldızı ilk sıraları paylaşırken  Uçanzi ve Alfa takımı dışında tüm takımlar benzin ikmalini yaparak ikinci etaba avantajlı başladılar. İkinci etapta  istediği avantajı iyi değerlendiren Deniz Yıldızı uzun süre liderliği elinde bulunduruyordu. Fakat yaşamış olduğu mekanik arıza nedeniyle pite girince  sonunculuğa geriledi. Tur farklarını kapatarak aynı tura gelmiş olsada sonuç değişmedi . Günün sonunda  Uçanzi 1, TKŞ Power 2, Alfa 3, Deniz Yıldızı 4, Chronos 5, Çoban Yıldızı 6. Oldu.

4.Ayak Yarışları  10 Eylül  Pazar günü yapıldı.Sıralama turları sonrası önceki günden farklı olarak Uçanzi ilk, TKŞ power iki ve Deniz Yıldızı üçüncü cepten start aldı. İlk etapta takımların tur süreleri birbirine çok yakındı. Yarış sonunda  ikinciliği garantileyen TKŞ power takımı benzin alarak ikinci yarışa avantajlı başlamak için son dakikalarda pite girdi. Pitte kaybettiği  2sn  ile Alfa takımına geçilerek üçüncü olarak yarışı tamamladı. İkinci etap başladığında  benzin ikmali yapmayan Uçanzi ve Alfa takımı pitten start almayı tercih ettiler. Yarışın ilerleyen zamanlarında  Chronos çok iyi bir performans ile liderliği ve best time süresini elinde bulunduruyordu. Pilot değişimi ve yakıt için yapılan zorunlu pit stop sonrası lider Chronos yarışı ikinci pozisyonda götüren Deniz Yıldızı takımının arkasına çıkış yaptı. Kalan bir saatlik sürede bir tur avantajı vardı. Diğer takımlar yaşadığı mekanik problemler ile yarıştan koptu. Tüm gözler Chronos ve Deniz Yıldızı takımlarına çevrildi. Aralarındaki bir turluk fark yarış sonuna doğru kapanmaya başlamıştı. Deniz Yıldızı takımı son 9 dk  kala Chronos takımını geçerek liderliği ele geçirerek etabı birinci bitirdi. Gün Sonunda Uçanzi 1, Deniz Yıldızı 2, Alfa 3, Chronos  4, TKŞ Power 5, Çoban Yıldızı 6. oldu.

Uçanzi takımı, 4×4 yaparak büyük avantaj yakalamış oldu. Sezonun son yarışları  30 Eylül -01 Ekim tarihinde yapılacak .