İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği (İKDB) ve Rotax Max Challenge Kupası 3. Ayak yarışları 6 Temmuz’da Akyazı Kenan Sofuoğlu Yarış Pisti’nde yapıldı.

3 yarışta 3 farklı birinci çıktı
Hafta sonunun ilk yarışında Berk Durak ve Orçun Aydemir arasındaki çekişmeden her 2 pilot da zararlı çıktı. Çarpışma sonucunda Berk geride kalırken, 10 saniye cezası Orçun’un birinciliği Gülhüseyn Abdullayev’e kaptırmasına neden oldu. Üçüncülüğü Mehmet Çınar aldı.

2. yarışta bu kez kazanan Berk Durak oldu. Orçun Aydemir ikinci, Gülhüseyin Abdullayev üçüncülüğü aldı. Mehmet Çınar dördüncü, Kerem Zengin beşinci bitirdi. Son yarışta da benzer sahneler yaşandı. Bu kez yarışı kazanan Orçun Aydemir günün de birincisi oldu. Berk ikinci, Gülhüseyn üçüncü, Mehmet Çınar dördüncü ve Kerem Zengin beşinci tamamladı.

Genel klasmanda Orçun Aydemir liderliğini sürdürdü
202 puana yükselen Orçun Aydemir’i 194’er puanla Berk Durak ve Gülhüseyn Abdullayev izliyor. Kerem Zengin ve Mehmet Çınar ise 185’er puanla dördüncü ve beşinci sırada.

RMC Grand Final Kasım ayında İspanya’nın Valencia şehrinde yapılacak ve DD2 Senior ve DD2 Master birincileri ülkemizi temsil edecek. Bir sonraki yarış 19-20 Temmuz’da İzmir Park’da yapılacak.

Prokart’ta zafer Kuzey Yıldızı’nın oldu
Prokart’ta 60 dakikalık 1. Etapta Kuzey Yıldızı birinciliğe ulaştı. Chronos Racing ikinci, Chronos Kart10 üçüncü oldu. 120 dakikalık 2. Etabı ise Team46 kazandı. Chronos Kart10 ikinciliği, Chronos Racing üçüncülüğü aldı. 180 dakikalık 3. Etap günün galibini belirledi. Son etabı kazanan Kuzey Yıldızı 57 puanla 3. Ayağın da galibi oldu. Etabı Team46 ikinci, Deniz Yıldızı üçüncü tamamladı. En iyi tur zamanları ise ilk 2 etapta Kuzey Yıldızı, 3. Etapta Chronos Racing’den geldi.Gün sonunda Kuzey Yıldızı 57 puanla birinci, Team46 51 puanla ikinci, Chronos Racing 46 puanla üçüncü oldular.

Prokart Puantajında Kuzey Yıldızı liderliğe yükseldi
3. ayak sonunda genel klasman liderliği yine el değiştirdi. Kuzey Yıldızı 53 puanla liderliğe yükselirken, Team46 51 puanla ikinci sıraya indi. Üçüncü Deniz Yıldızı’nın 46, dördüncü Chronos Racing’in 45 puanı bulunuyor.