Resmi adı İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği (İSKDB) olan Prokart BPC 2 ve 3.Ayak yarışları 03-04 Eylül tarihinde  Akyazı Yarış Pisti’nde  yapılacak .

Bu haftasonu takımlar için limitlerin zorlanacağı gerçek dayanıklılık yarışları yapılacak. 3 Eylül cumartesi günü 2.Ayak yarışları tamamlandıktan sonra takımlar  ertesi gün 4 Eylül Pazar günü yapılacak 3.Ayak yarışlarına katılacak. Aynı hafta sonunda iki ayrı yarışta ilk dereceye girerek kürsüde yerlerini almak istiyorlar. Bu haftasonu 18 takımda  70 lisanslı karting pilotu mücadele edecek .

Sportif Karting  Prokart Bpc takım ve dayanıklılık yarışı . Takımlar en az 2 kişiden oluşmakta olup  üst sınır yoktur. Yarış programında açıklanan zamanlarda takımlar yarışlara katılarak derecelerine göre etap puanı alırlar. Gün sonunda en çok puanı alan takım Yarışı kazanmış sayılır .Her takım için yarış esnasında  araç ve pilot toplam ağırlığı en az 176kg olmalıdır. Kadın pilotlar için bu ağırlık 171kg dır. 20Hp motorlu profesyonel karting yarış araçları ile yapılır.

2016 sezonunda yapılacak her ayakta  4 etap koşulacak . Bu etaplar  2x60dk ve 2x90dk olacak.  Gün sonunda her takım  için 4 etap puanı ve best time puanları toplanarak  günün sıralaması  belirlenecek. Sezon 6 Ayak olarak 4 farklı pistte yapılacak.

Pilotlar takımları için mücadele ederken aynı zamanda  bireysel kategorisi için yarışacaklar.