İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği (İKDB) 2. Ayak yarışı 15 Haziran’da Volkan Işık Karting Arena’da yapıldı. 15 takıma mensup 65 pilotun piste çıktığı yarışta çok çekişmeli ve keyifli bir mücadele yaşandı. 

Bu sene 10. sezonunu yaşayan İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği 2. Ayak yarışının 60 dakikalık 1. etabını Team 46 birinci, Kuzey Yıldızı ikinci, Deniz Yıldızı üçüncü oldu. 120 dakikalık 2. etap ve 180 dakikalık 3. etapta birinciliğe ulaşan Kuzey Yıldızı, günü de birinci sırada bitirmeyi başardı. Her 2 etapta da ikinciliği Team 46, üçüncülüğü Chronos Racing aldı. En iyi tur zamanlarını 1. Ve 2. etapta Team 46, 3. etapta Chronos Racing elde etti.

Bu sonuçlardan sonra genel klasmanda Team46 34 puanla liderliğe yükseldi. İlk yarışın galibi Deniz Yıldızı 33 puanla ikinci sıraya inerken, 2. Ayağı kazanan Kuzey Yıldızı aynı puanla üçüncü sıraya çıktı. Chronos Racing ise 30 puanla dördüncülüğe geriledi.

A2 kategorisinin (Best Pilots Cup) 120 dakikalık ilk etabında ABM Racing birinci olurken Emre Ergör Karting Team ikinciliği, SKOSK üçüncülüğü elde etti. 180 dakikalık 2. etapta ise birinciliğe ulaşan Game Over oldu. ABM Racing ikinci, SKOSK üçüncü oldular. Gün sonu toplamında ABM Racing birinci, Game Over ikinci, SKOSK üçüncü sırayı aldılar. Her 2 etapta da en iyi tur zamanını ABM Racing yaptı.

A2 genel klasmanında Game Over 71 puanla liderliğini sürdürdü. Lideri 61 puanla ABM Racing ve 59 puanla EEKT izliyor.

Sezonun 3. Ayak yarışı 6 Temmuz’da Akyazı pistinde yapılacak.