Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı Portekiz Rallisi’nde Citroen´in Fransız pilotu Sebastian Loeb, ilk üç yarışta olduğu gibi Portekiz´de de zafere ulaştı. Son 5 yılın Dünya Ralli Şampiyonu Sebastian Loeb, 6. şampiyonluğuna da emin adımlarla ilerliyor.
Bu sezon İrlanda, Norveç ve Güney Kıbrıs´ta zafere ulaşan Fransız pilot, sezonun 4. yarışı Portekiz Rallisi’nde de birinciliği kimseye bırakmadı. Yarışın ikinci etabında hata yaparak yoldan çıkan ve 7. sıraya kadar gerileyen Citroen pilotu, buna karşın zafere ulaşmayı bildi.
Loeb kariyerinin 51. dünya şampiyonası rallisini kazanırken, en yakın rakibi Mikko Hirvonen yaklaşık yarım dakika farkla ikinci sırayı aldı. Loeb´ün takım arkadaşı İspanyol Dani Sordo ise üçüncü sırayı aldı.
Portekiz Rallisi ile parkurlara geri dönen eski dünya şampiyonu Marcus Grönholm ise ikinci gün kaza yaparak yarışa veda etti. Bu yarışın ardından Sebastian Loeb 40 puanla şampiyona liderliğini sürdürdü. Onu 30 puanlı Hirvonen ve 23 puanlı Sordo izliyor. Markalarda da Citoren, Ford’un önünde liderliğini korudu.