Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından düzenlenen Türkiye Otokros Şampiyonası’nın ikinci ayağı – Forum Ankara Outlet ANOK Otokros Yarışı 24-25 Ekim tarihlerinde koşuldu.Geride bıraktığımız hafta boyunca Max FM sponsorluğunda dönen radyo reklamları, Forum Ankara Outlet ile ortak yürütülen reklam çalışmaları ile tüm Ankara halkı hafta sonu düzenlenen yarışmaya davet edildi.

23 Ekim Cumartesi günü 13.00‐15.00 arasında düzenlenen teknik kontrol ile başlayan ANOK Otokros Yarışı, 16.00’daki basın toplantısı ile devam ederken; organizasyon, 16.30’da Keçiören Belediye Başkanı Sn. Mustafa AK’ın katıldığı sembolik start ve gösteri sürüşü ile devam etti.23 Ekim Cumartesi günü tüm görevliler, yarışmacılar ve Ankara’da bulunan tüm otomobil camiası Tunus Cad. sindeki Fat Cat Pub‘ta buluştu. 20.00’da başlayan yemeğe tüm yarışmacılar ve takımlar katılım göstererek yarışın stresini üzerlerinden attılar.

24 Ekim Pazar günü ise Kazan Otokros Parkuru’ndaki yarışma, antrenman ve sıralama turları ile devam etti. Kategori 1’de Sinan Saatçi sıralama turlarında en iyi zamanı elde ederken, Kategori 2’de Tansel Tunca kategorisinde parkura ilk çıkma hakkını elde etti. Kategori 3’te sıralama seanslarında büyük bir çekişme yaşanırken, bu çekişmeden galip çıkan taraf Opel Corsa Kit Car’ı ile Ahmet İ. Kaya oldu.

Kategori 5’te Cem Acar parkurda tozu dumana katarak parkura ilk çıkma hakkını elde etti. Kategori 6’da Celalettin Uludağ Lancia’sının azizliğine uğrayıp seansı tamamlayamazken, bu kategoride parkura ilk çıkma hakkını elde etti. Kategori 4’te ise Vedat Diker ve Halim Ateş arasında büyük bir çekişme yaşanırken, Halim Ateş zamanlarıyla bu kategoride parkura ilk çıkma hakkını elde edip, görsel sürüşüyle de seyircilerden büyük alkış aldı.Sıralama turlarının ardından yarışmanın startı saat 14.45’te verildi.

Kategori 1’de ANOK sporcusu Sinan Saatçi açık ara lider olurken ikinciliği Ayşegül Alkılıç Bacak, üçüncülüğü Hakan Uçucu elde etti.Kategori 2’de ANOK sporcusu Tansel Tunca sıralama seanslarından sonrada yarışmada da liderliği elden bırakmazken, TOKSPORT adına yarışan Orçun Polat ise talihsiz bir takla atarak yarışmaya veda etti. Kategori 3’te bütün seyircilerin ayakta alkışladığı Nebil Erbil, Ford Fiesta ST’si ile birinciliği elde etti.

Kategori 5’te ise Cem Acar yine zirveyi kimseye bırakmayarak şampiyona liderliğini sürdürdü.Kategori 6’da Egemen Çivicioğlu, Citröen Saxo VTS ile birinci olurken, Kategori 4’te Cem Özdemiroğlu üçüncü, Vedat Diker ikinci, Halim Ateş ise birinci oldular.Yarışmanın ardından yapılan ödül töreninde destek veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri verilirken, kategorilerinde dereceye girenlere kupaları, madalyaları ve Forum Ankara Outlet’in destekleriyle çeşitli hediyeler verildi.