Türkiye Otokros Şampiyonası’nda 2011 sezonunun beşinci ve son ayağı Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından  12-13 Kasım 2011 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Dünya Ralli Şampiyonası Özel Seyirci Etabı´nda gerçekleştirilecek.

Ulusal şampiyona yarışının yanı sıra mahalli yarışa ev sahipliği yapacak parkurda, mahalli yarışmada 31, ulusal yarışmada ise 28 yarışmacı mücadele edecek. Özellikle hemen bir hafta sonra yine Antalya’da yapılacak Türkiye Ralli Şampiyonası yarışması için antrenman yapmak isteyen isimlerinde otokros yarışına katılacak olmasıyla beraber bu yıl otokrostaki kayıt rekoru kırılmış oldu.

Yarışmanın en büyük sürprizi ise şüphesiz bu sezon üçüncü kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan Luca Rossetti’nin Pegasus Racing’in hazırladığı Abarth Grande Punto S2000 Varyant’ta ve parkurda şov amaçlı sürüşleriyle ile parkurda boy göstermesi olacak.

Rossetti’ye ek olarak bir sürpriz de Volkan Işık ve Burak Çukurova’dan geldi. Uzun zaman sonra yeniden parkurlara dönen Volkan Işık Peugeot 207 S2000 ile Kategori 5’te, bu sezon ki Ege ve Bursa Rallileri’nde galibiyete uzanan Burak Çukurova Abarth Punto S2000’le Kategori 4’te yarışacak.

Halid Avdagiç’in direksiyonuna geçeceği Türk yapımı otomobil Control 1 de yeniden parkurdaki yerini alacak.

2550 metre uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden koşulacak yarış iki iç, iki dış tur atan yarışmacılar otokros sezonunu da böylelikle tamamlamış olacaklar.

Öte yandan AMK geçtiğimiz yıl ilgiyle izlenen ve ses getiren Konyaaltı Varyant Show’u bu yıl da organize ediyor. Show amaçlı sürüşlerin yapılacağı etkinlik Antalyalılara büyük heyecan yaşatacak.

Yarışla ilgili detaylara www.amk-tr.com sayfasından ulaşabilirsiniz.