2012 Türkiye Otokros Şampiyonası’nda sezon Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 8-9 Aralık tarihlerinde organize edilecek, Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı ile tamamlanıyor.

Kartepe Belediyesi sınırları içerisinde, Maşukiye Beldesi’ndeki Otokros parkurunda düzenlenecek yarış, şampiyonanın yanı sıra 2012 ulusal otomobil sporları sezonun da son yarışı olacak.

Yarışma kaydının 26 Kasım Pazartesi günü açılacağı organizasyonda kayıtlar, 6 Aralık Perşembe akşamı saat 18:00’da kapanacak. 8 Aralık Cumartesi günü Ulusal ve Mahalli yarışların idari ve teknik kontroller 08:00-09:30 saatleri arasında yapılacak. İlk gün yarışları ise Cumartesi  günü  16:45’te tamamlanacak.

9 Aralık Pazar günü Ulusal ve Mahalli’de hafta sonunun ikinci yarışları için 09:30-12:30 saatleri arasında antrenman turları koşulacak. Saatler 12.40’i gösterdiğinde ise sezonun son yarışı start alacak. Yarışmanın Ödül Töreni 17:15’de Maşukiye Çağlın Cafe de yapılacak.

Sporcular 1.4 km uzunluğundaki parkurda üçer tur atarak podyumun zirvesi için mücadele edecekler Üç turluk mücadelede en hızlı toplam zamana ulaşan yarışmacı kategorisinin birincisi olacak.

En iyi kadın pilotun da ödüllendirileceği yarışa, mahalli ve ulusal şampiyonanın son yarışı olması nedeni ile katılımın yüksek olması bekleniyor.

Yarışma direktörü Mahmut Ayverdi, yarışla ilgili olarak şunları söyledi: “2012 sezonunda kulübümüzün organize ettiği 3. Yarış olan Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı’na tüm sporcularımızı bekliyoruz. Geçen yıl yarışmacılar tarafından beğenilen Kartepe Kros Parkuru’nda güzel bir organizasyon ile sezonu kapatmak istiyoruz. Bizden bu yarışta değerli desteklerini esirgemeyen Kartepe Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.”

2012 Kartepe Belediyesi Otokros Yarışı öncesinde, Kategori 1’de Ümit Can Özdemir, Kategori 2’de Onur Sürmeli,
Kategori 3’te Özgür Gür, Kategori 4’te Sinan Saatçi, Kategori 5’te Halim Ateş lider durumda bulunuyor.

Yarışla ilgili dokümanlara kulübün resmi internet sitesi www.kosder.org.tr ‘den ulaşabilirsiniz.