Mahalli 9 Eylül Otokros Kupası’nın 1. Ayağı, 10 Mayıs Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi içerisinde yer alan Menderes Otokros Parkuru'nda organize edilecek. 

800 metre uzunluğundaki toprak ve beton zeminli parkurda koşulacak olan 1. Menderes Otokros Yarışı, 10:00-11:00 saatleri arasındaki teknik kontrol ile başlayacak. 12:10-13:30 saatleri arasındaki antrenman ve sıralama turları ile devam edecek organizasyonda, 5 turluk yarış 14:10-15:30 saatleri arasında koşulacak. 9 Eylül Kupası'nda sezonun ilk otokros yarışı 16:30 da yapılacak ödül töreni ile son bulacak. 

Menderes Belediyesi tarafından spora yönelik gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilçeye kazandırılan Otokros Pisti’nde yapılacak organizasyon ile ilgili bir açıklama yapan AYOSK Başkanı Kuvvet Erim “Ege bölgesinde böyle bir kupa organize ettiğimiz için gururluyuz, Kupa'nın ilk ayağı 4 ayrı kategoride heyecan dolu mücadelelere sahne olacak. Pilotlar'ın tozlu ve zorlu parkurda durdurak bilmeden mücadelelerini sürdürecekleri 10 Mayıs Pazar günü, otomobil sporları tutkunlarını piknik havasında bir yarış izlemenin keyfini yaşamaya davet ediyorum.” dedi.

Otokros Yarışı'nın yapılacağı Menderes Otokros Parkuru, İzmir Adnan Menderes Havaalanı kavşağını Torbalı yönünde 6,5 Km. geçtikten sonra Kısıkköy girişinde sağ tarafta bulunan, Ege Asal Motor Spor Ralli Eğitim Merkezi içerisinde yer alıyor.