2019 Karadeniz Offroad Kupası 5. ayak Ordu yarışı, 02-03 Kasım tarihlerinde Ordu Gezenbilir Offroad Spor Kulübü tarafından 16 araç 32 sporcunun katılımıyla Altınordu ilçesinde gerçekleştirildi.

2 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen start seremonisi ile başlayan yarış, yoğun yağış nedeniyle parkurda yaşanan sel baskını nedeni ile iptalle karşı karşıya kaldı. Ancak kulüp başkanı Hüseyin Kurucu’nun yoğun çalışmaları ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in katkılarıyla, parkur pazar sabahı organizasyona hazır hale getirildi.

Ordu halkının da yoğun ilgi gösterdiği organizasyon sonunda, yarışın genel klasman birincisi Cengiz Öksüz-Murat Tunç olurken, ikinciliği Mustafa Güner-Eyüp Salih ve üçüncülüğü de Remzi Aygün-Yahya Şahin ekibi elde etti. Sınıf 1’de Cengiz Çelik-Ergün Şatır ekibi birinci olurken, İbrahim Marancıgil-Ekrem Turan ikiliğin sahibi oldu. Sınıf 2’de birincilik Bülent Karaduman-Çağla Karaduman ekibinin olurken, onları Ali Mercan-Oğuzhan Mercan takip etti. Yarışın galibi Öksüz-Tunç ekibi aynı zamanda sınıf 3 birinciliğini kazanırken, Remzi Aygün-Yahya Şahin ikinci ve Onur Şatır-Gürsel Akın üçüncü odlular. Sınıf 4’te ise birinciliği Mustafa Güner-Eyüp Salih ekibi , ikinciliği de Sabri Yapıcı-Mehmet Duysak ekibi kazandı.

2019 Karadeniz Offroad Kupası, 23-24 Kasım tarihlerinde Giresun’da düzenlenecek 6. ayak ile devam edecek ve 14-15 Aralık tarihlerinde Ünye’de düzenlenecek 7. ayak ile sona erecek.