Avrupa’nın önemli şampiyonalarından GT4 European Series’de ülkemizi temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), sezonun ilk yarışını değerli puanlarla tamamladı. İtalya’nın efsanevi Monza Pisti’nde 11 farklı markaya ait 37 otomobil ve 23 takımın katılımıyla gerçekleştirilen GT4 European Series’in ilk ayağında BOM takımını temsilen Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay direksiyon başına geçti.

Hafta sonuna imzasını atan yağmurlu hava koşullarında sıralama turlarında istenilen dereceyi elde edemeyen takım, sıkı bir çalışma ile ilk yarışta 22 rakibini geçmeyi başardı ve yarışı kendi grubunda 5’inci olarak başarılı bir sonuçla tamamladı. İkinci yarışta sarı bayrak uygulamasında hata yapan rakibi ile temas yaşayan ve pite gelerek sağ ön lastiğini değiştirmek zorunda kalan temsilcilerimiz, bu zaman kaybıyla yarışı 10. olarak tamamladı.

Toplam 11 puan ile şampiyonada 8. sıraya oturan ekip, 4-5 Mayıs tarihlerinde İngiltere’nin Brands Hatch Pisti’nde gerçekleşecek olan ikinci ayak yarışları için hazırlıklara başladı.