PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ilk yarışı, Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (ANDOFF) tarafından 10-11 Temmuz tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde organize edilecek.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek ve ANODFF yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Kızılcahamam’da yapılacak olan yarışın parkurunu yerinde inceledi. ANDOFF üyesi Cafer Sarıaltın Ankara Offroad Kulübü olarak Ankara’nın güzel ilçesi Kızılcahamam’da 10-11 Temmuz Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası’nın birinci ayağı için hazırlıklarının sürdüğünü belirterek “Yarışmızda iki farklı etabımız var, biri 12 kilometrelik orman etabı, diğeri ise su geçişi ve tepelerden oluşan 1.7 kilometrelik seyirci etabı. Kızılcahamam Belediye Başkanı ve Kızılcahamam Kaymakamı ile birlikte yarış alanını denetleyerek olması gerekenleri ve güvenliğini istişare ettik” dedi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar da organizasyon ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz bu yıl Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası ilk ayağını ilçemizde gerçekleştireceğiz. 10-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan yarışta tüm gözler cennet ilçemiz Kızılcahamam’da olacak. Heyecanla beklediğimiz yarışın son hazırlıklarını, Kaymakamımız Can Aksoy, Belediye Başkan Yardımcımız Yılmaz Özbek ve ANDOFF kulübü yetkililerimiz ile yerinde inceledik. Tüm yarışseverleri 10-11 Temmuz’da Kızılcahamam’a bekliyoruz.” dedi.