2017 Türkiye Offroad Şampiyonası 5.Ayak yarışı 19-20 Ağustos tarihlerinde Intercity İstanbul Park ve civarında gerçekleştiriliyor…

Kısa adı İPSK olan İstanbul Park Spor Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon ilk gün orman ve ikinci gün de intercity üzere 2 ayrı etapta koşulacak.

19 Ağustos Cumartesi günü saat 12:30'da start alacak olan ekipler, 21 km uzunluğundaki Orman özel etabını 3 kez geçecekler. İçerisinde 20 kapı bulunan etabın ardından ilk gün sona ermiş olacak.

20 Ağustos Pazar günü ise mücadele saat 11:00’de başlayacak. Ekipler bu kez de, Intercity özel etabını gün boyunca 4 kez kat edecekler. 10 kapıdan oluşan 3 km uzunluğundaki özel etapta her start 3 tur olacak ve gün sonunda finişe ulaşabilenler 36 km ter dökmüş olacaklar.

İPOP kapalı park alanına kurulacak olan servis alanı ziyaretçilere açık olacak. Ayrıca yarışı izlemek isteyen spor severler pazar günü yine İPOP kapısından giriş yaparak seyirci özel etabını yakından takip edebilecekler.

Heyecan dolu iki gün sonunda 99 km’si özel etap olmak üzere toplamda 128,4 km uzunluğundaki yarış, saat 17:30’da ödül töreni ile tamamlanmış olacak.