21-22 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın Nürburgring pistinde koşulan Porsche Sports Cup Deutschland üçüncü ayak yarışlarında Toksport WRT takımı 5 sporcumuz ile mücadele etti.  2 sprint 2 de endurans formatında olmak üzere 4 ayrı yarışın koşulduğu hafta sonunda, Porsche 991 GT3 Cup ile mücadele eden 19 yaşındaki genç milli sporcumuz Berkay Besler, iki sprint ve iki de endurans yarışlarında sınıf birincilikleri ile podyuma çıkmayı başardı…

Porsche Super Sports Cup Sprint ilk yarışında Berkay Besler 45 otomobil arasında genel klasmanda 2.liği ve 5F grubunda birinciliği elde ederken, Ümit Ülkü genel klasmanda 11. ve grubunda 10. ve Bilal Saygılı da genel klasmanda 31. ve grubunda 19. sırada finiş gördüler. Çağlayan Çelik ise yarışı tamamlayamadı.

Sprint ikinci yarışta ise Berkay Besler hem genel klasman hem de sınıf birincisi olarak kariyerinin en iyi sonucunun elde etti. Ümit Ülkü genel klasmanda grubunda 6. sırada finiş görürken Yıldıray Demircioğlu da yarışı genel klasmanda 17. ve 5E grubunda 4. sırada tamamladı. Bilal Saygılı ise bu yarışı tamamlayamadı.

Aynı hafta sonu koşulan Porsche Sports Cup endurans ilk yarışında Berkay Besler damalı bayrağın altından 4. sırada geçerken, bir kez daha grubunda birinciliği kazanmaya başardı. Ümit Ülkü genel klasmanda 6. ve grubunda ikinci olurken, Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi genel klasmanda 10. ve grubunda 3. sırada finiş gördüler. Bilal Saygılı ise yarışı tamamlayamadı.

Hafta sonunun son yarışı olan endurans ikinci yarışında genç milli sporcumuz Berkay Besler yarışı ikinci sırada tamamlarken 5F grubunu bir kez daha kazanmayı başardı. Ümit Ülkü finiş çizgisinden genel klasmanda 5. ve grubunda üçüncüsü olarak geçerken ve Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi genel klasmanda 11. ve grubunda üçüncü sırada finiş gördüler. Bilal Saygılı ise yarışı genel klasmanda 14. ve grubunda 9. sırada tamamladı.

Porsche Super Sports Cup 11-12 Ağustos tarihlerinde Almanya Oschersleben pistinde koşulacak 4. ayak yarışları ile devam edecek.